Classical Rock/Progressive

Sibivara - Pepe Medri & Timbuctù Orkestra - Fernando (CD, Album)

9 thoughts on “ Sibivara - Pepe Medri & Timbuctù Orkestra - Fernando (CD, Album) ”

  1. Pasagjerët e urbanit të linjës Kombinat-Kinostudio përjetuan sot një udhëtim ndryshe. Instrumentistët e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit dhe Ansamblit Popullor luajtën sot muzikë nga të gjitha trevat e Shqipërisë për pasagjerët.
  2. Komentari - Ovogodišnji, po redu "Tamburica fest ", na kojem će se takmičiti devet orkestara iz osam zemalja, biće održan od do juna, saopštili su organizatori.
  3. May 25,  · IZABERITE VAŠ BEND. Preko bendova, orkestara i manjih ekipa, podeljeno je po grupacijama. Tu su i Estradne zvezde, koje rade samostalno, bez menadžera i .
  4. Në hollin veror “Gjon Simoni” të Radio-Televizionit Shqiptar, Orkestra Simfonike mbajti koncert në nder të vjetorit të lindjes së kompozitorit dhe dirigjentit amerikan, Leonard Bernstein. Në programin e kësaj mbrëmjeje u luajtën dy vepra nga Bernsteini. Orkestra u dirigjua nga Oleg Arapi. Arapi ka dirigjuar koncerte me solistë shqiptarë dhe të huaj, me vepra të [ ].
  5. Tekst Komentari o tekstu Stavite u album. Plavi Orkestar - Ne mogu ti nista osim srca dati - Komentari o tekstu: Upišite mišljenje: lidija (1 Feb u ID: 53A-A3E) bila pjesma moje mladosti ma da nisam tako stara i zauvjek ce ostati. emina (8 Apr u ID: B4D-BC5).
  6. Bleach (CD Audio) Pret: lei Doar 1 in stoc! Original Album Series. Pret: lei Doar 2 in stoc! Greatest Hits. Pret: lei Doar 1 in stoc! Twilight - Biss Zum Morgengrauen (The Score) Pret: lei Doar 1 in stoc! Harry Potter Und Der Gefangene von Askaban. Pret: lei.
  7. Orkestra internacionale e te rinjeve-BISYOC, per here te pare ne Maqedoni, do te shfaq koncertet e saj duke filluar nga dita e Marte deri te Dielen. Qellimi i kesaj orkestre eshte promovim i kulturave te ndryshme ne nivel te larte profesional dhe interaksion ndermjet te rinjve nga shtete te ndryshme dhe kultura te ndryshme nepermjet.
  8. Orkester Fundacije Opernega gledališča Giuseppe Verdi iz Trsta Fabrizio Maria Carminati, dirigent spored: Peter Iljič Čajkovski: Suita za orkester št. 4 v G-duru, op. 61, Mozartiana Ottorino Respighi: Rossiniana, suita po motivih.
  9. Listen Mentori dhe Valbona - smartaronacarsetzvascrededfisemfi.xyzinfo3 on Shkarko Muzik Shqip mp3 falas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *